Hustěkrutopřísněepický fajt

4. prosince 2017 v 22:59 | Sněžková |  Žabí prohry
Tak vážení, dneska na to půjdeme úplně jinak. Žádné verše, žádné srandičky, hezky zostra.
Nejdříve mě napadly souboje titánu - Medúza, Odysseus a tak. Pak Jean-Claude a jeho Souboj cti. Jenže to je ohrané jako deska, na které je Stairway to Heaven. No a třetím námětem byl Conor McGregor a Floyd Mayweather, zápas století, kdy si chlapci devět kol rozbíjeli držky. V desátém dostal chudák Irčan technický K.O. a šlo se domů. Jo, dobře, každý za to inkasoval hromady peněz a pak teprve se šlo domů.
Jenže tohle všechno by bylo moc jednoduché. Takže jsem si nakonec vybrala nejhustší, nejkrutější, nejpřísnější a nejepičtější fajt ze všech fajtů - člověk versus lidská blbost…
Až jednou někdo nalezne lék na blbost, buď dostane Nobelovku, nebo ho zavřou jako agenta Masona do Skály a ani Stanley Goodspeed mu nepomůže. Boj s blbostí je totiž věčný. A hustý.
Vezměte si třeba jen dnešní den. Na dotaz: "Pošleš nám vyplněnou montážku za servis?" technik, který pro firmu pracuje 18 let, odpoví: "A kam?" No kam asi, na Hlavní nádraží a nezapomeň nám to ještě potvrdit smskou.
Telefonát: "Dobrý den, mně nejde kopírovat." "A copak máte za stroj?" "Takový na stole, obrovský, šedivý." "OK. Zepředu máte panel a na něm zelené tlačítko, tím to nejde?" "Ne, hlásí mi to, že nemá papír." Aha, jsme u jádra pudla. Nemá papír, nekopíruje…
Don Kojot a Sancho Panda bojují s větrnými mlýny. Je tak těžké zamyslet se nad něčím, než to člověk vypustí z huby? Chápu, že někdo rychleji mluví, než myslí - a že těch lidí znám hodně - ale problémy, které z toho vznikají, jsou fakt na palici.
Lidi, jestliže si nejste jisti, co z vašich dementních nápadů může vzejít, mlčte. Jestliže nemlčíte, tak aspoň nepište. Když už píšete, nepodepisujte. A když už něco podepíšete, tak se pak, sakra, nedivte.
Jak uzavřít tento můj povzdech? Písní? Veršem? Asi jo, abyste mě nepomluvili.
Dneska nebásním,
zavřela jsem krám,
jen oběd si sním
neb z blbců depku mám…
29.9.2017
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama